Egyáltalán mi a különbség a kozmetikus és a professzionális sminkes (sminkmester/makeup artist) között?
Több kozmetikus kollégával egyeztettem erről a kérdésről, akik önszorgalomból időt és energiát nem kímélve tanulták ki a sminkes szakma rejtelmeit is.
A kozmetikus képzésen belül maximum egy napig, de legtöbbször csupán pár óráig tart a sminkelés oktatása, így a kozmetikusoknak továbbképzésekre van szükségük, és/vagy sok gyakorlásra, hogy megszerezzék azt a tudást és tapasztalatot, amit egy sminkes képzésben megkapnak a tanulók.
Ezzel szemben egy sminkes 10-100x ennyi ideig tanulja ezt a szakmát (sminkes tanfolyama válogatja) és különböző arcformájú, bőrtípusú modellek állnak már az iskolában a rendelkezésére. Emellett ha kellőképp elkötelezett, akkor folyamatosan továbbképzi magát, felszerelését fejleszti a legújabb trendeknek megfelelően, hiszen neki kizárólag a sminkelésre kell fókuszálnia, nem aprózódik el a sok feladatkör között.
A makeup artist képzéseken külön időt szánnak az esküvői sminkelés kulisszatitkaira is, a tanulók elsajátíthatják a többszörös sminkfixálás fontosságát, vízálló termékek használatát és a próbasminkelés előtti elképzelések feltérképezését.
Fontos, hogy ha bármilyen szakembert igénylő bőrproblémával állunk szemben, ott csak egy felkészült kozmetikus, vagy bőrgyógyász adhat megfelelő tanácsot!
Milyen termékekkel, márkákkal, ecsetekkel dolgozik?
Kedvenc termékeimet megtalálhatod az előző blogbejegyzésekben és a hozzá csatolt youtube videókban. Az amerikai Urban Decay, Too Faced, Smashbox márkák mellett Estée Lauder, MAC termékeket és néhány drogériás márkának a termékeit is előszeretettel használom. Alapozáshoz egy jó minőségű alapozó ecsetet, vagy a Beauty Blender sminkszivacsát ajánlom, míg az arc további sminkeléséhez pedig minél puhább szálú ecseteket. Fontos, hogy a sminkesnek legyen legalább egy teljes 15-24 darabos ecsetszettje.
Mennyire figyel a higiéniára?
Fontos, hogy ha több személyt is kell sminkelni rögtön egymás után, akkor időközben a sminkes lefertőtlenítse a sminkecseteit ecsetfertőtlenítő spray-jel, otthon pedig átmossa ecsettisztító samponnal.
És következzen még néhány kérdés, amit a menyasszonyoknak át kell gondolniuk az esküvői smink, próbasmink előtt. Mindenképp érdemes próbasminket készíttetni, hogy felmérjük a sminkes/kozmetikus tudását, és ha nem tetszik a végeredmény, mindenképp jelezzük neki!
- Mennyire rugalmas az esküvői helyszín kapcsán? Kimegy-e helyszínre?
- Felméri-e a menyasszony igényeit a sminkelés előtt? Elbeszélget-e vele, vagy futószalagon készíti egymás után az ugyanolyan sminkeket?
- Engedi-e, hogy a menyasszony kedvenc termékeit is használják? (esetleg egy bevált alapozó, kedvenc szempillaspirál…etc)
- Elérhetőek-e portfólió képei a weboldán?
- Milyen árban dolgozik? Mit tartalmaznak az árai, ad-e mennyiségi kedvezményt több személy sminkelése esetén?
- Szimpatikus-e?